Dzwonimy do pomocy drogowej


Czasami możemy znaleźć się w tej niewygodnej sytuacji, kiedy jesteśmy zmuszeni wezwać pomoc drogową, ponieważ nasze auto potrzebuje jakiegoś rodzaju pomocy.

Co w takim wypadku? Oczywiście najpierw należy zacząć od zabezpieczenia auta (światła awaryjne, trójkąt ostrzegawczy – jak ustawić trójkąt przeczytamy tutaj ) – generalnie zabezpieczamy teren dookoła tak, by zminimalizować ryzyko wypadku.

Oczywiście, w przypadku wypadku drogowego bądź bardzo poważnych sytuacji w pierwszej kolejności należy zadzwonić na telefon alarmowy!!! UWAGA, na telefony te można dzwonić niezależnie czy mamy środki na telefonie, czy nie! (połączenie darmowe) Co więcej, czasem możemy wstukać ten numer na zablokowanej, czy nawet rozładowanej komórce i ta może ‚ostatek energii’ przeznaczyć na połączenie! Wszystko zależy od modelu i stopnia rozładowania. 

Przypominamy numery alarmowe:

999 – karetka pogotowia, 998 – straż pożarna, 997 – policja, 112 – uniwersalny telefon!

Tu artykuł: jak wezwać pogotowie ratunkowe

Jeżeli sytuacja jest mniej poważna, tzn. nie trzeba wzywać służb ratunkowych, dzwonimy na pomoc drogową. Nie należy się wstydzić ani bać zadawać pytań, w przypadku gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości. To pomoc drogowa jest od wypełniania swoich obowiązków i jeżeli zachowuje się profesjonalnie, to doradzi w każdej, nawet najdrobniejszej sprawie w sposób kompleksowy.

Jeżeli potrzebujesz absolutnie profesjonalnej pomocy drogowej w Katowicach, możesz zadzwonić na numer: 32 700 37 79

Dzwonisz, następnie łączysz się z dyspozytorem. Opisz jaką masz sytuację, czego potrzebujesz i w jakim czasie (możliwie najszybciej czy o określonej godzinie). Opisz też jakiego rodzaju jest to usterka, może niepotrzebne będzie przewożenie do warsztatu, tylko da się ją naprawić na miejscu! Do pomocy drogowej możesz również oczywiście zadzwonić w przypadku problemów takich, jak wymiana świateł, padnięty akumulator, wymiana przebitej opony itp..

Warto zapisać sobie numer pomocy drogowej, bo może się okazać, że np. nie będzie mieli możliwości połączenia się z Internetem, a bardzo zależy nam na czasie. Generalnie mało kto to robi, ale tak naprawdę nikt nie zna dnia, ani godziny w którym może się wydarzyć nagła sytuacja.

Uwaga, tekst ten ma tylko charakter pomocniczy, nie stanowi profesjonalnej porady, nie odpowiadamy za jego zastosowanie.